top of page
Тематичний
Термінологічний

Кросворди

           Ці  головоломки широко застосовуються у пізанавальній діяльності. Використовують ії здебільшого під час проведення позакласних заходів або в часи дозвілля. У навчальній діяльності кросворди також знаходять практичне застосування, наприклад, при перевірці домашнього завдання, ядля активізації учнів, систематизації ззнань, розвитку мислення і пам'яті, розширення інтелектуально-пізнавальної сфери і кругозору, самоконтролю.

           

          Відповідаючи на питання кросворду, учні перевіряють свої знання, а знайомлячись з відповідей з тими словами, значення яких їм не було раніше відомо, підвищують свою ерудицію.

           За своєю суттю кросворди нагадують тестові завдання: наявність питань, на які слід дати відповідь, зближує кросворди з тестами відкритої форми, а наявність підказок - букв на перетині слів - з тестами закритої форми. Але якщо в тестах підказка дана в явній формі, то в кросвордах вона прихована. Її ще треба добути, адже вона з'явиться не відразу, а тільки після відповіді на будь-якої з питань. Основні переваги кросвордів як способу перевірки знань - цікавість і змагальність. Кросворди можна розбити на кілька класів, з огляду на їх застосування в навчальному процесі:

    Тривалість розв'язування кросвордів - від 15 (наприклад, поточний контроль) хвилин. Загального критерію оцінювання через розв'язування кросвордів немає. Для кожного кросворду інтервали оцінювання розробляються індивідуально.

 

     Кросворди як засіб поточної перевірки можна застосовувати як на початку, так і в кінці уроку. Кількість питань не повинно перевищувати 10-12. В півріччя доцільно використовувати не більше 3-5 таких кросвордів.

        Для тематичної і узагальнюючої перевірки бажано давати після першої третини уроку. Оптимальна кількість питань в них 15-25. Залежно від цілей перевірки на рішення можна відводити до 45 хвилин. Кількість таких кросвордів не повинно перевищувати 1-2 в півріччя.

 

       Рекомендована кількість питань в кросвордах в залежності від віку учнів:

Контроль
Активізація
Від матеріалу
Поточний
Узагальнюючий
Пізнавальна
Мотиваційна
Активізуюча
Розвивальна
На знання означень
На знання дат
На знання операцій
bottom of page