top of page
сайт учителя информатики Ирины Витальевны

Высокий профессионализм -

обращенное  в профессию творчество

Л. Гинзбург

Цитата дня:

 Уважаемые гости!

      Очень приятно, что Вы посетили этот сайт. Надеюсь, что информация, размещенная здесь, будет для Вас полезной.    

 

 

Когда вы чего-то очень сильно хотите – в игру вступает Закон притяжения.

 

Эндрю Карнеги

Новости:

September 27, 2018

Вступил в силу общий регламент по защите данных

  Общий регламент по защите данных, который вступил в силу 25 мая 2018 года, направлен на защиту основного права на неприкосновенность частной жизни и защиту персональных данных граждан ЕС.

 Данный законодательный акт затрагивает любое юридическое лицо (включая веб-сайты), которое обрабатывает личные данные граждан ЕС. Независимо от того, находитесь ли вы или ваш бизнес на территории ЕС,  являются ли посетители вашего сайта гражданами ЕС, либо ваши маркетинговые кампании нацелены на граждан ЕС, данное законодательство вас затронет. 

April 05, 2018

МОН залучає більше ресурсів для перевірки на плагіат, - підписано меморандум з компанією "Антиплагіат”

На найближчі 7 років українські виші отримають безкоштовний доступ до ще одного сучасного сервісу перевірки наукових робіт на плагіат. Це стало можливим завдяки Меморандуму, який Міністерство освіти і науки України підписало з компанією “Антиплагіат” 

April 04, 2018

Quest to Learn: як перетворити школу на гру

Ще одна стаття із циклу матеріалів, присвячених гейміфікації в освіті на блозі EdEra.

На прикладі 7 принципів роботи школи Quest to Learn (Q2L) з Нью-Йорку розглядається ігровий підхід в організації освітнього процесу.

Школа Quest to Learn відкрилась в 2009 році й об’єднала освітян, дизайнерів, психологів, розробників ігор та дослідників. Мета школи — підготувати учнів, які здатні не лише виконувати стандартні тести, а й досягнути успіху в сучасному світі, з усіма його викликами та труднощами.

April 04, 2018

Як ігри змінюють освіту

Ігри – унікальне явище. Вони не просто мотивують грати, але й тривалий час підтримують цю мотивацію.

Перша стаття із циклу матеріалів на блозі EdEra, присвячених гейміфікації в освіті.

Розглянуто питання:

Як відеолігри впливають на мотивацію, 

Як поєднуються ігри та сучасна освіта,

Що освіта має позичити з ігор,

Ігри та принципи гарного викладання

April 04, 2018

Гейміфікація або геймізація

 Вікіпедія дає такє визначення поняття: використання ігрових практик та механізмів у неігровому контексті для залучення кінцевих користувачів до вирішення проблем. Гейміфікація була вивчена і досліджена у декількох областях, серед яких: взаємодія з клієнтами, виконання фізичних вправ, повернення інвестицій, якість даних, пунктуальність та навчання. Більшість досліджень з ігрофікації показали позитивні тенденції після гейміфікації.

April 04, 2018

КопияГейміфікація або геймізація

 Вікіпедія дає такє визначення поняття: використання ігрових практик та механізмів у неігровому контексті для залучення кінцевих користувачів до вирішення проблем. Гейміфікація була вивчена і досліджена у декількох областях, серед яких: взаємодія з клієнтами, виконання фізичних вправ, повернення інвестицій, якість даних, пунктуальність та навчання. Більшість досліджень з ігрофікації показали позитивні тенденції після гейміфікації.

February 06, 2018

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний День безпечного Інтернету

Цього року до  Дня безпечного інтернету долучилися понад 130 країн з усього світу. В Україні більше 1240 організацій зареєструвалися на участь у Дні. Усі заходи відбуваються зі слоганом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». А їх головна мета - залучити кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.

...

За даними організації UNICEF у 2017 році кожен третій користувач - це молода людина віком до 18 років.

February 01, 2018

Про проведення онлайн-уроку з нагоди Дня безпечного Інтернету Лист ІМЗО № 22.1/10-225 від 30.01.18 року

З нагоди Дня безпечного інтернету та з метою підвищення освіченості з питань безпеки використання цифрових технологій, особливо дітьми та молоддю, 07 лютого 2018 року запрошуємо на безкоштовний онлайн-урок учнів 8-11 класів, професійно-технічних ліцеїв та коледжів. Після заходу учні

під керівництвом вчителів можуть прослухати онлайн лекції з курсу «Вступ до кібербезпеки». Початок заходу о 12.30, тривалість 45 хвилин.

Для участі в онлайн-уроці кожному учаснику необхідно індивідуально зареєструватися за посиланням: https://www.netacad.com/web/self-enroll/course-616175.

Просимо поінформувати заклади освіти про захід.

February 01, 2018

7 лютого - День безпечного Інтернету

5 лютого 2018 року – Всеукраїнський вебінар «Безпечний інтернет» до Дня безпечного інтернету

Лист МОНУ від 01.02.2018 р. № 1/9-69 «Про проведення вебінарів до Дня безпечного інтернету» – 5 лютого 2018 року о 14.00 – Всеукраїнський вебінар «Безпечний інтернет».

Для участі у вебінарі необхідно перейти за посиланням https://join-noam.broadcast.skype.com/microsoft.com/20f84ce9cfd44157b3fc8ca744a2bfd4.

January 31, 2018

Фестиваль комп'ютерної графіки та анімації 2018

Протягом лютого-травня 2018 року проводиться обласний фестиваль з комп’ютерної графіки та анімації серед учнів закладів освіти.

Фестиваль проводиться у номінаціях: «Колаж», «Веб-дизайн», «Анімація» (крім робіт, виконаних у програмі MS PowerPoint), «Презентація» (для учнів 2-8-х класів), «Відеомонтаж» (для учнів 9-11-х класів), «Scratchпроекти» (для учнів 2-4 та 5-6 класів).

 

До участі у Фестивалі допускаються такі роботи: 

  1. у номінації «Колаж» - роботи, створені за допомогою растрових та векторних графічних редакторів, в основі яких можуть бути як фрагменти оригінальних фотографій та зображень (створених учнем), так і будь-які зображення за умови зазначення в пояснювальній записці джерела чи їх автора; 

  2. у номінації «Презентація» - допускаються слайдові, збережені у відео- форматі, та потокові презентації; 5

  3. у номінації «Анімація» - роботи, що представляють собою комбінацію динамічних рухомих об’єктів, що були створені за допомогою спеціалізованих та неспеціалізованих середовищ (MS GIF Animator, Macromedia Flash MX, Adobe After Effects, та ін.); потокові презентації до номінації не допускаються; 

  4. у номінації «Веб-дизайн» - сайти, створені за допомогою веб- редакторів; 

  5. у номінації «Відеомонтаж» - матеріал, відзнятий учнем самостійно за допомогою будь-якого обладнання та змонтований у будь-якому відеоредакторі (можливе використання відеофрагментів художніх чи документальних фільмів за умови зазначення їх у пояснювальній записці); 

  6. у номінації «Scratch-проекти» - роботи, що представляють собою комбінацію динамічних рухомих об’єктів, що були створені за допомогою Scratch. 

 

 У 2018 році Фестиваль проводиться за темами: 

 

  1. «Добуток оптимізму на знання - величина постійна» (до 110-річчя від дня народження Лева Ландау, який очолював теоретичний відділ Українського фізико-технічного інституту в Харкові);

  2. «Буде час, коли наука випередить фантазію» (до 190-річчя від дня народження Жуля Верна, видатного французького письменника);

  3. «Мова — це доля нашого народу» (до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара, українського письменника, літературний критик); 

  4. «Казки – зовсім не дрібниця, в них - сюжети на усі часи» (до 390- річчя від дня народження Шарля Перро, французького письменника, поета і критика, основоположника жанру літературної казки); 

  5. «Guten Tag, Europa» (до року німецької мови в Україні) 

Источник: http://tabarchuk.blogspot.com/2018/01/2018.html

January 13, 2018

День народження Вікіпедії - 15 січня

Вікіпедія (англ. Wikipedia) — універсальна енциклопедія, що вільно поширювана у всесвітній мережі Інтернет. Статті енциклопедії створюються на багатьох мовах світу колективною працею добровільних авторів.

October 10, 2017

ЩО ТАКЕ СЕРТИФІКАЦІЯ?

"Педагогічний працівник, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката", – йдеться у новому законі "Про освіту".

Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою. Строк дії сертифіката – 3 роки.

Згідно із законом, сертифікація педагогічних працівників - це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Процедуру сертифікації здійснюють спеціально уповноважені державою установи, положення про які затверджує Кабмін.

"Педагогічні працівники, які отримують доплату за успішне проходження сертифікації, впроваджують і поширюють методики компетентнісного навчання та нові освітні технології.

Педагогічні працівники, які мають сертифікат, можуть залучатися до проведення інституційного аудиту в інших закладах освіти, розроблення та акредитації освітніх програм, а також до інших процедур і заходів, пов’язаних із забезпеченням якості та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти", – зазначається в законі.

Тобто ця процедура має стимулювати педагогів, які відчувають у собі сили й потенціал, ставати "агентами змін" у системі освіти.

СЕРТИФІКАЦІЯ ЗАМІНИТЬ АТЕСТАЦІЮ?

У законі визначено, що успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації. Однак це не одне й те ж саме.

Атестацію, як і раніше, зобов'язані проходити всі педагогічні працівники мінімум раз на 5 років.

За її результатами визначається відповідність педагога займаній посаді, присвоюються кваліфікаційні категорії й педагогічні звання.

October 09, 2017

ВЧИТЕЛЯМ СПРАВДІ ПЛАТИТИМУТЬ БІЛЬШЕ?

Що зміниться для викладачів та керівництва навчальних закладів?

Як відомо, до педагогічних працівників належать не лише шкільні вчителі, але й вихователі та асистенти вихователів у дитсадках, керівники гуртків, практичні психологи у закладах освіти тощо.

Станом на зараз мінімальна заробітна плата складає 3200 грн. Тому, якби цей пункт починав діяти зараз, мінімальний посадовий оклад педагогічного працівника складав би 9600 грн.

Але оскільки Держбюджет не впорається з таким навантаженням одразу, зарплата педагогічних працівників зростатиме поступово з 1 січня 2018 року до 2023 року.

"Забезпечити до 2023 року поетапну реалізацію положення частини 2 статті 61 цього закону, передбачивши при цьому щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб пропорційно розміру збільшення доходів Державного бюджету…", – йдеться у прикінцевих положеннях закону.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2017 році складає 1600 грн. Чотири прожиткових мінімуми, відповідно, 6400 грн.

Однак і мінімальна зарплата, і прожитковий мінімум, імовірно, збільшуватимуться. Скажімо, в проекті Держбюджету на наступний рік закладена мінімальна зарплата 3723 грн, а прожитковий мінімум:

  • з 1 січня 2018 року – 1700 гривень,

  • з 1 липня – 1777 гривень,

  • з 1 грудня – 1853 гривні.

Тому спрогнозувати, якою в цифрах буде зарплата педагогічних працівників через 5 років, зараз складно.

Крім мінімальної зарплатні педагогічного працівника та надбавок за кожну кваліфікаційну категорію, педагогічним і науково-педагогічним працівникам встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років:

  • понад 3 роки - 10% посадового окладу,

  • понад 10 років - 20% посадового окладу,

  • понад 20 років - 30% посадового окладу.

Також законом передбачені доплати за наукові ступені та вчені звання.

Там також зазначено, що заклад освіти має право за рахунок власних надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством, встановлювати педагогічним і науково-педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та інші види заохочень.

Крім того, 1 січня 2019 року набуде чинності частина 5 статті 61, що передбачає 20% доплати педагогічним працівникам, які пройшли добровільну сертифікацію.

September 02, 2017

Скетчноутінг. Сучасні технології в школі

Скетчноутінг – це можливість коротко та швидко фіксувати ідеї, з’єднувати їх, а потім презентувати візуально. Це гарний спосіб продумати все в деталях та поглянути на проект з різних боків.

Такі нотатки найкращий спосіб подачі інформації. Вони підсумовують головну ідею в малюнках від руки та основних фразах. При цьому нотатки зручніші за відео слайди та сприймаються краще ніж звичайні таблиці. 

О чем идет речь? Чем это интересно? Добавьте описание, чтобы привлечь внимание аудитории...

February 06, 2017

Сьогодні День безпечного інтернету

Всесвітній день безпечного Інтернету проводиться з 2004 року в країнах Європейського Союзу під патронатом Європейської комісії з інформаційного суспільства і ЗМІ у другий вівторок лютого.

Мета Дня – пропаганда більш безпечного і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів перш за все серед дітей і молоді. Головним координатором Дня безпечного Інтернету в світі є некомерційна організація Insafe (European Safer Internet Network), яка складається з національних центрів, створених за участю Єврокомісії.

В Україні День безпечного Інтернету відзначається з 2009 року за підтримки «Майкрософт Україна». Цього дня (й протягом тижня) проводяться різноманітні конференції, круглі столи, «прямі лінії» за участю експертів, спрямовані на популяризацію механізмів безпечної роботи в мережі, обговорюються питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту, а також ведуться дискусії та діалоги з пошуку компромісу між ефективністю та безпечністю використання Інтернету з урахуванням української специфіки. 

О чем идет речь? Чем это интересно? Добавьте описание, чтобы привлечь внимание аудитории...

December 28, 2016

Как обеспечить интерактивность в Google формах?

Для составления тестов многие учителя активно используют Google Form.  Созданный в среде Flubaroo тест ничем не уступает другим конструкторам. 

Здесь можно подготовить тест с выбором одного верного ответа, нескольких верных, тест на соответствие, с записью строки, со всплывающим списком.

December 28, 2016

Эффективный онлайн конструктор интерактивного рабочего листа

Интерактивным рабочим листом (ИРЛ) принято называть цифровое средство организации учителем учебной деятельности обучающихся с помощью облачных сервисов и веб-инструментов.

Современному учителю такой инструмент нужен позарез. Ему важно на один такой виртуальный рабочий лист по заданной теме размещать видео, изображения, учебные задания, тесты. Причём сделать их интерактивными, получать обратную связь от учащихся.

По сути, в Google формах мы уже имеем такой ИРЛ.

Wizer — это специальный сервис. И его направленность даёт свои ощутимые результаты. Не зря он вошел в десятку лучших сервисов для образования в 2016 году.

Wizer позволяет создавать и использовать интерактивные  рабочие листы в дистанционном обучении, для выполнения учащимися домашних работ, для эффективной работы в классе как за компьютерами, на интерактивной доске.

На Wizer можно создавать интерактивные задания несколькими способами.

  • вопрос c открытым ответом

  • вопрос с выбором ответа (альтернативный тест)

  • комментирование видео, изображения

  • тесты на соответствие

  • заполнение таблицы

  • цифровой диктант с пропущенными словами

Вы можете разместить видео, изображение и сопроводить их надписями или заданиями для учащихся.

Все, что вы создаёте в Wizer, может использоваться учениками в вашем Google Классе. Или просто отправить ученикам ссылки.

December 22, 2016

Профіль учителя в соціальній мережі

Учитель займає у суспільстві особливе місце та повинен відповідально ставитися до змісту матеріалів, розміщених онлайн, бути прикладом поведінки і відносин у соціальних мережах.

Важливою у цьому плані та корисною для користувачів Інтернету є стаття Росса Морісона МакГіла, який працює заступником директора школи в Північному Лондоні. Росс Морісон - автор одного з найпопулярніших блогів для вчителів у Британії @Teacher Toolkit, призер багатьох нагород, зокрема, у 2015 році увійшов до топ-500 найбільш впливових британців. Часто виступає на національних конференціях щодо розвитку освіти, постійно дає коментарі у різноманітні газети стосовно освітньої політики.

У своїй роботі Росс Морісон дотримується «Стандартів роботи для вчителів», які використовуються в Англії з 2012 року:

Вчитель повинен демонструвати високі стандарти особистої і професійної поведінки не лише поведінки в реальному житті, але й в соціальних мережах:

ставитись до учнів з гідністю, будуючи стосунки на взаємоповазі і постійно зберігаючи належну дистанцію, яка відповідатиме професійній позиції вчителя;

дбати про добробут учнів, відповідно до положень законодавства;

проявляти терплячість і повагу до прав інших осіб;

не підривати фундаментальні британських цінності, включаючи демократію, верховенство закону, свободу особистості і взаємоповагу, і толерантне ставлення до усіх, незалежно від їхніх поглядів та переконань;

переконуватись у тому, що особисті погляди жодним чином не впливають на учнів та не змушують їх порушувати закон.

Росс Морісон дає 10 порад для вчительської онлайн-сторінки:

1. Захистіть свої особисті профілі.

2. Ведіть загальнодоступні сторінки професійно.

3. Загальнодоступно чи приватно? Перед тим, як щось опублікувати, подумайте, як би ви на це відреагували, якби були татом чи мамою одного з учнів?

4. Покажіть своїм учням приклад поведінки онлайн.

5. Чітко вказуйте інформацію про себе та свою мету. Якщо ви хочете ділитися ідеями, матеріалами та інтересами з іншими вчителями, то вкажіть в себе на сторінці: «Я працюю в початковій школі… і т.д.».

6. Вибирати і ретельно розділяти загальнодоступні та приватні фотографії., але обирайте їх мудро.

7. Захистіть свої паролі (не дозволяйте учням користуватися свої комп’ютером чи мобільними пристроями).

8. Стежте за своїми «підписниками» та «друзями». Регулярно переглядайте їхні сторінки. Ви можете не змінювати свій профіль, але на нього може бути сторонній вплив.

9. Зробіть свої профілі «приватними», щоб їх змогли переглядати лише ваші «друзі» або ті, кому ви надаєте доступ.

10. Попросіть друзів та родичів не позначати вас на тому, що може скомпрометувати вас як професіонала. Будьте уважні.  

December 20, 2016

Viber получил функцию отправки коротких видеосообщений

Мессенджер Viber анонсировал новую версию приложения с функцией отправки видеосообщений и поиском по стикерам. Релиз новой версии клиента состоится на iOS и Android в ближайшее время.

Viber позволит записывать короткие видеосообщения продолжительностью до 30 секунд. Записать и отправить такой ролик просто: функция встроена в окно чата. Режим включается однократным нажатием с удерживанием на кнопку голосового сообщения. При активации автоматически запускается фронтальная камера, а не основная, как у функции отправки видеофайла.

Кроме этого, в новой версии ПО появится отправка стикеров из сторонних сервисов. Получить доступ к быстрому поиску можно, набрав @stickers или кликнув символ «@». Аналогичным образом пользователи могут использовать сторонние сервисы в чате. Для этого надо нажать на значок «@» и выбрать название сервиса из списка. Из сторонних служб пока поддерживаются только Giphy, Wikipedia и TheMovieDB, но список будет расширяться.

December 11, 2016

Витяг з Положення про 7-й Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу

2. МЕТА КОНКУРСУ

Сприяння поширення інформаційних технологій у навчальний процес та забезпечення новими зручними інструментами взаємодії всіх його учасників – учнів (студентів, слухачів), батьків,  викладацького складу, адміністрації навчальних закладів, стимулювання ініціативи у цій сфері, акцентування уваги на важливості повного, оперативного та зручного інформування про діяльність навчальних закладів України засобами Інтернету як ефективного засобу забезпечення прозорості та протидії корупції у сфері освіти.

 

3. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ

Кожний сайт оцінюється за показниками, згрупованими у такі категорії:

1) Контент:

  • грамотність;

  • якість анонсування подій та новин навчального закладу;

  • опис майбутніх кваліфікацій, спеціальностей;

  • опис умов вступу та навчання;

  • інформація про викладацький склад;

  • інформація для випускників;

  • опис проектів навчального закладу;

  • опис навчальних предметів, розклад занять;

  • наявність віртуальної бібліотеки та зручність користування нею;

  • огляд додаткових освітніх послуг, які надає навчальний заклад (клуби, гуртки, студії, спортивні секції тощо);

  • наявність і доступність рубрики «Контакти» (адреса, карта проїзду тощо);

  • наявність інформації про дату створення сторінок;

  • наявність інформаційних матеріалів про права людини (дитини);

  • наявність інформаційних матеріалів про безпеку в Інтернеті;

  • відсутність реклами.

 

2) Зручність:

  • зручність елементів управління та меню, переходів та актуальність посилань;

  • читабельність інформації, дотримання належного стилю її подання;

  • використання доцільних заголовків та ключових слів;

  • наочність пошуку інформації;

  • простота і швидкість реєстрації в разі її потреби;

  • наявність мапи сайту;

  • інструменти зворотного зв‘язку, наявність форумів, блогів тощо;

  • можливість публікації коментарів;

  • наявність синдикації сторінок (RSS-потоків);

  • наявність послуг поширення посилань (через мережі Twitter, Facebook, Delicious тощо);

  • наявність версії сторінок «для друку»;

  • можливість відправки сторінок через e-mail.

 

3) Динаміка:

  • час створення сайту;

  • оновлення інформації;

  • активність на форумах, блогах;

  • наявність механізмів підтримки спільноти користувачів сайту.

 

4) Дизайн та технічні показники:

  • оригінальність та творчий підхід;

  • інноваційність і креативність;

  • неперевантаженість дизайну;

  • швидкість завантаження сайту та додаткової інформації, що міститься запосиланнями;

  • потреба завантажень додаткового програмного забезпечення для перегляду певної інформації;

  • популярність сайту;

  • наявність на сайтах лічильників для аналізу статистичних показників відвідувачів;

  • оптимізація веб-сайту для перегляду зі смартфонів та планшетів.

December 10, 2016

VII Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт закладу освіти

З 15 грудня 2016 року розпочинається реєстрація учасників VII Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти у наступних номінаціях:

Веб-сайти загальноосвітніх навчальних закладів (сільські школи та школи селищ міського типу);

Веб-сайти загальноосвітніх навчальних закладів (міські школи);

Веб-сайти дошкільних навчальних закладів;

Веб-сайти позашкільних навчальних закладів

December 05, 2016

Новые методические рекомендации к обновленной программе прогшрамме по информатике 2-4 класс

 Появились новые видеоматериалы с методическими рекомендациями по работе с электронными текстами, картами, произведениями искусства и диаграммами в Интернете.

April 16, 2016

Увага! Увага! Нова програма з інформатики 5-9 класи. Всім до ознайомлення

   На сайті Міністерства освіти і науки України з'явилися нові програми, у тому числі з інформатики для 5-9 класів для тих, хто вивчав інформатику у 2-4 класах.

У новій програмі багато передбачених сюрпризів. Наприклад, у 5, 6 та 7 класах присутні 12 годин  з теми "Алгоритми та програми" програмування), у 8 класі цій темі присвячено 24 години, а у 9му - 18 годин. 

Тому, напевно, всім вчителям інформатики прийдеться згадати навички програмування хоча б у звичайних Basic та Pascal. Програма регламентує роботу учнів у навчальному середовищі програмування та у середовищі розроблення програм.

Стосовно розподілу навчальних годин, програма дозволяє, як і раніше дещо вирішати вчителю: " ... розподіл змісту й навчального часу є орієнтовним. Учителі й автори підручників можуть коригувати послідовність вивчення тем залежно від методичної концепції та конкретних навчальних ситуацій, від рівня підготовки учнів і сформованості в них предметних ІКТ-компетентностей.Учителі також можуть вибудовувати найбільш прийнятний для конкретного навчального закладу або класу підхід до навчання.Запропонована кількість часу на вивчення кожної теми також є орієнтовною, учителі й автори підручників можуть її змінювати у межах до 15%. Разом з тим, учитель має створити умови для забезпечення рівня навчальних досягнень учнів, зазначеного у програмі з кожної теми. " 

April 10, 2016

Интернет: мировое количество сайтов превысило 630 млн

   Среди миллиона самых посещаемых сайтов Nginx вплотную подобрался к Microsoft IIS.Компьютеризация планеты ставит очередные рекорды: мониторинговая компания Netcraft опубликовала отчет о количестве работающих сайтов в интернете. По данным компании, на начало февраля в сети работали свыше 600 млн сайтов – 630 795 511.И хотя два самых популярных веб-сервера - Apache и Microsoft IIS - в феврале потеряли по 5 млн хостов каждый, вместе с этим веб-серер Nginx за тот же период увеличил обслуживаемую базу на 1,4 млн хостов и довел свою долю до 12,85%. Среди миллиона самых посещаемых сайтов Nginx вплотную подошел к Microsoft IIS, и оба сервера в данной категории сейчас делят примерно по 13%, фактически между Nginx и Microsoft IIS сейчас менее 500 сайтов.А вот количество сайтов, обслуживаемых китайских сервером Tengine, созданным компанией Taobao и являющимся производным от Nginx, достигло 4 млн. Компания Alibaba Group, головной холдинг Taobao, стала вторым самый крупным хостером в КНР и сейчас обслуживает 11% от всех хостов в КНР.

April 02, 2016

Почему частная жизнь может исчезнуть?

Программы для распознавания лиц на первый взгляд кажутся достаточно безобидным развлечением. Но когда Facebook сходу находит ваше лицо среди десятков тысяч других, а Google может опознать ваши детские фотографии на основе взрослых, становится жутковато. Эту технологию просто обожают государственные органы по всему миру. 


     Крупные торговые корпорации используют улучшенную систему распознавания лиц для того, чтобы отслеживать привычки и эмоции покупателей, предлагая им затем контекстную рекламу или товар. Технология Spirit от фирмы Apical улавливает даже направление взгляда и жесты людей, при этом не записывая видео напрямую, а лишь собирая «метаданные». Kinect — устройство от Microsoft, прилагающаяся к их последней консоли Xbox One, у их конкурентов Sony аналогичный девайс к PS4 зовётся PlayStation Camera. Суть одна — камера с микрофоном отслеживает движения пользователя и его голосовые команды, что используется в ряде игр. А кроме того, она может шпионить за ним круглые сутки. Обе фирмы такую возможность, разумеется, отвергают. 
     

      Смартфоны — по сути, идеальные устройства для отслеживания людей. В них встроен GPS, что позволяет с точностью определить местонахождение. Приложения собирают информацию о номерах и контактах. Ах да, они ещё могут подслушивать вас, используя микрофон — так делает, к примеру, приложение от Facebook. Просто чтобы знать о вас абсолютно всё. 
     

      Новые полицейские радары за рубежом показывают чудеса слежки — например, они слышат человеческое дыхание за 15 метров, игнорируя любые преграды. В родном доме стены больше не помогут — силы правопорядка способны точно определить, дома ли гражданин, в каком именно он помещении находится и как часто дышит. 
      

       Хакеры. Число преступлений, связанных с похищением электронных данных, растёт год от года, и это неудивительно — ведь люди таким образом хранят пароли, номера кредитных карт, медицинские записи и т. п. Только в первой половине 2014 года было украдено около 1.2 миллиардов паролей от электронной почты, и около 500 миллионов другой персональной информации. 


     Камеры слежения уже давно стали привычным явлением, мы почти перестали замечать их в любых общественных местах. Но многие фирмы пошли дальше — они используют камеры на спутниках, чтобы делать фото любой точки планеты в приличном разрешении. В первую очередь это знаменитые Google Maps, но более мелкие корпорации зачастую не отстают. 


     Биометрическое сканирование в настоящий момент используют ряд планшетов и смартфонов как альтернативный метод защиты данных. Правительственные и иные организации также могут взять у вас отпечатки пальцев или сетчатки глаза. Учитывая, что сейчас разрабатываются камеры, способные распознавать сетчатку на расстоянии 10 метров в любой толпе, самое время обзавестись солнечными очками. 


   RFID — система автоматического распознавания объектов с помощью радиосигналов, считывающих данные в особых метках. И — кто бы мог подумать — некоторые крупные торговые фирмы, такие как Walmart, прикрепляют крохотные RFID-чипы к продаваемой одежде чтобы отслеживать как ворованные вещи, так и передвижения обычных покупателей.

 

 

Please reload

Посещений сайта:

bottom of page